دانلود و پشتیبانی

تیم کشتیار همواره در جهت بهبود کمی و کیفی خدمات خود پذیرای صدای مشتریان است، کافیست با ما تماس بگیرید و یا فرم صفحه تماس با ما را تکمیل نمایید تا ما در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم، معمولا دوستان واحد مشاوره و فروش پاسخگوی شما خواهند بود.

اطلاعات تماس
تهران، میدان ولیعصر (عج)
[email protected]
09192315521/021-28426521

کشتیار

شرکت فضاپایه کشتیار

آشنایی با شرکت فضاپایه کشتیار

شاید برای شما سوال پیش بیاد فضاپایه کشتیار چیست؟ شرکت فضاپایه کشتیار با به کارگیری تجارب صنعت کشاورزی، فعالیت رسمی خود را در اسفند سال 1398 توسط تیمی از جوانان متخصص ایرانی در زمینه هوافضا، با انگیزه مدیریت بهینه مزارع کشاورزی آغاز کرد.

این شرکت دانش بنیان با به کارگیری تکنولوژی سنجش از دور به پردازش و تحلیل داده‌های خام حاصل از تصاویر ماهواره‌ای می‌پردازد. شرکت فضاپایه کشتیار با استفاده از این تصاویر ماهواره‌ای و به کارگیری دانش روز در عرصه کشاورزی مدرن با هدف تولید محصول بیشتر و مدیریت بهینه مزارع با هزینه کمتر، فعالیت خود را آغاز نمود.

شرکت فضاپایه کشتیار

کشتیار پلی بین تکنولوژی و کشاورزان است که بروزترین فناوری‌ها را به زمین‌ها و اراضی کشاورزی ارائه می‌دهد.

برای مدیریت بهتر زمین‌های کشاورزی کشتیار وارد عمل شد، تا بتواند کشاورزی سنتی را به مدرن تبدیل کند و باعث رشد صنعت کشاورزی کشور شود.

دستیاری هوشمند برای ارائه خدمات به کشاورزان برای مدیریت بهینه زمین‌های کشاورزی که با استفاده از دانش کشاورزی و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای سنجش از دور زمین‌های کشاورزی، راهکارهای عملی به کشاورزان عزیز و زحمتکش کشور ارائه می‌دهند تا به مدیریت دقیق‌تر، افزایش عملکرد و تولید محصول بیشتر منجر شود.

دستیاری مطمئن برای افزایش عملکرد و تولید محصولات کشاورزی و رسیدن به نتیجه دلخواه با کمترین هزینه ممکن، دستیاری که کار آن نظارت ماهواره‌ای برای سلامت و رشد گیاهان کشاورزان زحمت‌کش است.

شرکت دانش بنیان فضاپایه کشتیار

شرکت دانش بنیان فضاپایه کشتیار

 

دستاوردها و افتخارات شرکت دانش بنیان فضاپایه کشتیار

 • شرکت دانش بنیان فضاپایه کشتیار علاوه بر کسب مجوزهای لازم از دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط در داخل کشور، در عرصه‌های بین‌المللی نیز درخشیده و جزو 30 استارتاپ برتر مسابقه کشوری با ماهواره «Farming By Satellite» سازمان فضایی اروپا شده است.
 • گواهی دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
 • عضو هیئت موسس انجمن صنفی کسب و کارهای نوپای کشاورزی وزارت جهاد
 • استارتاپ منتخب هشتمین جشنواره ملی فاوا سال 98، الکامپ، نوآوردگاه فضایی
 • کسب و کار برتر مسابقه تلوزیونی میدون سال 98
 • معرفی نامه و تاییدیه از سازمان فضایی ایران
 • تقدیر توسط سازمان فضایی در پویش کمک به سیل سال 98
 • مجوز سازمان نظام‌ مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران
 • عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

شرکت فضاپایه کشتیار از استارت آپ‌های فعال ارائه خدمات سنجش از راه دور بود که استقبال گسترده از خدمات این شرکت توسط کشاورزان، شرکت‌های کشت و صنعت و سازمان‌های دولتی و غیردولتی موجب رشد سریع و ارتقاع جایگاه این شرکت در بازار خدمات کشاورزی دقیق شد و این نوید بخش آینده روشن برای تیم جوان و نیروهای متخصص جدیدی است که به کشتیار می‌پیوندند.

و در حال حاضر علاوه بر خدمات‌رسانی برای کشاورزان، به برخی از سازمان‌های دولتی و غیردولتی نیز خدمات ارائه می‌دهند و روز به روز در حال رشد هستند و خدمات مفید و کارساز به ارگان‌های مختلف ارائه می‌دهند.

شرکت کشتیار تا به حال توانسته است با پایش بیش از 40 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشت و صنعت‌ها و کشاورزان خرده مالک در کشور خدمات کاربردی به مشتریان خود ارائه نموده و تجربیات ارزشمندی در این مسیر کسب نماید.

 از جمله دیگر افتخارات این شرکت اخذ تاییدیه دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین  اخذ گواهی کشاورزی دقیق با استفاده از تصاویر ماهواره ای از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران است.

هدف کشتیار استفاده آسان از صنعت فضایی در پایش زمین‌های کشاورزی است

کشاورزی از راه دور با سامانه هوشمند کشتیار

 کشاورزان به ابزارهای کارآمد و عینی برای نظارت بر محصولات خود، ارزیابی عملیاتی زراعی، برنامه‌ریزی مقدار و محل کوددهی و اقدامات حفاظت از محصول، نیاز دارند.

کشت‌یار تلاش می‌کند با جمع‌آوری داده‌های ماهواره‌ای و تلفیق آن با دانش کشاورزی، سرویسی مطمئن، دقیق و منعطف را به کشاورز ارائه دهد.

 کاربردهای سنجش‌ازدور و تصاویر ماهواره‌ای در زمینه کشاورزی بسیار گسترده و متنوع است.

یکی از مهمترین این کاربردها، توانایی جداسازی و تشخیص محصول و همچنین پایش وضعیت کیفی و سلامت محصول بر پایه داده‌های سنجش از دور است.

 با استفاده از تصاویر ماهواره‌های مختلف می‌توان پارامترهای متفاوتی از سطح زمین را مورد مطالعه قرار داد.

این روش در مقایسه با سایر روش‌های جمع‌آوری اطلاعات نظیر روش‌های پیمایش زمینی و پهپادها به مراتب کم هزینه‌تر و در مدت زمان کمتری و با تواتر زیاد و به‌صورت پیوسته می‌توان اطلاعات سطح زمین را جمع‌آوری نمود. 

 از این‌ رو در زمینه کشاورزی نیز استفاده از تصاویر ماهواره‌ای می‌تواند تأثیرات قابل‌ توجهی در مدیریت اراضی داشته باشد. 

محصول کشت‌یار یک سامانه تحت وب با مدیریت هوشمند زمین‌های کشاورزی که با پایش مستمر زمین‌های کشاورزی و بررسی نیازهای گیاهان در تمام نقاط زمین به مدیریت دقیق زمین کمک می‌کند تا زحمات و سختی‌کار کشاورزان عزیز را کمتر کند.

این امکان را در اختیار کشاورزان عزیز قرار می‌دهد که بتوانند بدون مراجعه به مزرعه‌هایشان، با ارسال داده‌های ماهواره‌ای کاملا ساده و قابل فهم و کاربردی به صورت پیوسته سه الی پنج روز یکبار از وضعیت محصولات خود در جای جای زمین و در زمان بسیار کمتری بدون نیاز به قدم زدن در سراسر زمین‌های هکتاری‌شان به در سامانه کشتیار مشاهده کنند.

نقاط دارای مشکل را با دقت بالا شناسایی و وضعیت زمین خود را در آسیب پذیرترین نقاط کنترل کنند و در نهایت علاوه بر کاهش هزینه‌ها سود خود را افزایش می‌دهند.

 

کافیست کشاورزان و باغداران موقعیت زمین خود را در پنل ثبت کنند و توسط کشت‌یار، نقشه‌های مدیریتی به طور پیوسته با بروزترین تصاویر دریافت شده از ماهواره بر زمین خود بدون اینکه حضور فیزیکی داشته باشد، نظارت کنند و نقشه‌های وضعیت زمین خود را از جنبه‌های مختلف مشاهده کنند

 

و همچنین با نمودارهای تغییرات هفتگی پارامتر‌های مؤثر در رشد محصول از گذشته تا به حال، می‌توانند دید مناسبی درمورد روند تغییرات وضعیت زمین و همچنین مقایسه نسبت به حالت استاندارد محصول را در اختیار خود داشته باشند و مشکلات سد راه خود را حل کنند.

 

مجموع اطلاعات جمع آوری و تحلیل شده از سایت بصورت فایل پی دی اف با قابلیت دانلود و مشاهده بصورت آفلاین در اختیار کشاورزان عزیز قرار می‌گیرد

 

و همچنین با کمک مشاوران ما می توانند با مصرف به موقع و به اندازه نهاده‌ها در زمین کشاورزی بتوانند در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند.

 

با وجود این سامانه کشاورزان می‌توانند فعالیت‌های کلیدی انجام شده در مزرعه خود را در سامانه کشتیار ثبت و تمامی اطلاعات را در طول فصل زراعی ذخیره کنند، این سامانه به کشاورزان امکان تجزیه و تحلیل تاریخچه زمین و اتخاذ تصمیم های مدیریتی دقیق‌تر مناسب با گذشته زمین خود را می‌دهد.

 

طبق بررسی‌هایی که در فضاپایه کشت‌یار انجام شده، به دلیل وجود آفات، 40 درصد عملکرد زمین‌های کشاورزی کاهش پیدا کرده است. همچنین به دلیل اینکه 90 درصد کشاورزی به صورت کاملاً سنتی انجام می‌شود، که از این نظر عملکرد و حاصلخیزی زمین‌های کشاورزی به شدت دچار کاهش شده است و با این روند امنیت غذایی مورد تهدید است.

 

امروزه یکی از اساسی‌ترین ارکان امنیت، امنیت غذایی بوده که کاملاً به کشاورزی وابسته است که با استفاده از روش‌ها و تکنولوژی روز دنیا امکان‌پذیر است

 

 • شرکت ما به منظور مدیریت بهینه زمین‌های کشاورزی و رفع مشکلات از این دست، محصول خود را تولید کرده است.

 

با اشاره به کشاورزی سنتی و دقیق، در کشاورزی سنتی عموماً هر مزرعه به عنوان یک واحد تلقی می‌شود که در نتیجه نهاده‌ها بر اساس همین خصوصیات تعریف می‌شوند اما در کشاورزی دقیق بر خلاف کشاورزی سنتی با استفاده از فناوری‌های اطلاعاتی، مزرعه به واحدهای کوچک تقسیم شده و به تعیین خصوصیات در هر واحد پرداخته می‌شود.

با این فناوری تولید کننده قادر است نهاده‌ها را در محل‌های مناسبی نگهداری و در نهایت از بروز آفات جلوگیری کند.

 

 • با ثبت و ذخیره اطلاعات مربوط به فعالیت‌های انجام شده در زمین کشاورزی خود و دسترسی آسان به اطلاعات گذشته، کشاورزان می‌توانند مدیریت و برنامه‌ریزی بهتر و ساختارمندتری داشته باشند.
 

 

 

برای مشاوره تماس بگیرید، با احترام پاسخگوی شما هستیم: 09192315521 – 28426521-021ً

کارشناس سئو و بهینه سازی و دیجیتال مارکتینگ

ارسال نظر